Pojištění

Stanislav Černý

S čím vám pomůžu?

Pojištění majetku

Nejen při sjednání hypotéky budete potřebovat některou z forem majetkového pojištění. Mezi základní majetková pojištění, které je určitě dobré sjednat, je pojištění nemovitosti. Mít nemovitost pojištěnou je jednou z podmínek pro získání hypotečního úvěru. Pojištění nemovitosti zahrnuje pojištění pevné součásti stavby. Pokud by došlo ke zničení stěn, střechy, podlah, topení, elektroinstalace atp. například vinou živelné katastrofy, máte nárok na plnění z pojistného krytí. Kromě nemovitosti je třeba pojistit také domácnost. V pojištění domácnosti je zahrnuto vnitřní vybavení. Pojištění domácnosti už bývá konkrétnější a můžete si dohodnout i připojištění řady věcí. Například elektroniky, sportovního vybavení, domácích mazlíčku aj. Vybrat pojištění a správně nastavit limity pojistného plnění není snadné. Je třeba vybrat pojistku, která ochrání váš majetek a zároveň bude cenově dostupná. Kontaktujte mě a vybereme nejlepší pojištění pro vaši nemovitost i domácnost.

Životní pojištění

Životní pojištění je správnou volbou, pokud chcete ochránit blízké. Jakmile jsou příjmy rodiny více závislé na jednom z partnerů nebo v případě, kdy do rodiny přichází děti, je vhodné vybrat životní pojištění. Při správné volbě vás životní pojištění bude nejen chránit před riziky, ale zároveň vám část vložených peněz zhodnotí. U některých bank a určitých typů hypotečních úvěrů je životní pojištění podmínkou, jinde vám banka nabídne výhodnější podmínky úvěru, pokud si pojištění sjednáte. Při osobní schůzce vás seznámím s výhodami jednotlivých typů pojištění a pomohu vám vybrat.

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění vám pomůže s výpadkem příjmů ve chvíli, kdy vás postihne úraz nebo dlouhodobá nemoc. Zároveň pokrývá výdaje na případné rehabilitace, fyzioterapie nebo rekondiční pobyty. Pokud jste aktivní osoba nebo aktivní rodina, která se věnuje sportům a často jezdí na výlety, určitě je vhodné chránit se úrazovým pojištěním. U úrazového pojištění máte mnoho možností, pomohu vám s nastavením limitů pojistného krytí a výběrem správného pojištění. Kontaktujte mě.

Pojištění schopnosti splácet

Sjednání hypotečního úvěru je závazek na mnoho let a někdy i na mnoho desítek let. Proto je tu pojištění schopnosti splácet, které vám pomůže se splátkami v době, kdy vás postihl úraz, dlouhodobá nemoc nebo jste přišli o zaměstnání a nedaří se vám nalézt nové. Pojištění schopnosti splácet můžete sjednat jak pro hypoteční úvěr, tak pro úvěr spotřebitelský nebo pro leasing. Při sjednání pojištění schopnosti splácet je třeba trocha obezřetnosti. Věnujte pozornost konkrétním podmínkám, za kterých pojišťovna přebírá závazek splácení i výlukám z pojistného plnění. Na osobní schůzce vás seznámím s možnostmi pojištění schopnosti splácet.

Pojištění odpovědnosti

Ať budete opatrní sebevíc, může se stát, že neúmyslně způsobíte škodu někomu dalšímu. A někdy to ani nemusíte být vy, ale třeba členové vaší domácnosti nebo domácí mazlíček. Pojištění odpovědnosti vás ochrání před následky, pojišťovna vzniklou škodu uhradí. Pojištění odpovědnosti je možné sjednat i na škody, které způsobíte při výkonu zaměstnání. Pro tento typ pojištění se vžilo lidové označení „na blbost“. U pojištění odpovědnosti je třeba pečlivě vybírat rozsah pojištění, rád vám pomohu.

Nejčastěji kladené otázky

Jaké pojištění potřebuji pro získání hypotéky?

Pro získání hypotéky banky vyžadují pojištění nemovitosti. Některé nabízejí lepší podmínky, pokud toto pojištění sjednáte u spolupracující pojišťovny. Mnohé banky vyžadují také životní pojištění, přestože neexistuje zákon, který by klientům ukládal za povinnost si takové pojištění uzavřít (podmínka se obvykle týká hypotečních úvěrů na 90 % LTV). Pojištění domácnosti a pojištění proti neschopnosti splácet jsou většinou dobrovolná.

Jaký je rozdíl mezi pojištěním nemovitosti a domácnosti?
Pojištění nemovitosti kryje škody způsobené na nemovitosti jako takové. Jedná se o zdi, podlahu, stropy, zárubně a další věci, které jsou k ní napevno přidělané. Naproti tomu pojištění domácnosti kryje její vybavení. Jednoduchá poučka říká, obraťte dům jako dětskou hračku. Všechno, co se vysype, pokrývá pojištění domácnosti. Všechno, co zůstává je pojištěno pojištěním nemovitosti.
Mám si uzavřít pojištění proti neschopnosti splácet?
Pojištění proti neschopnosti splácet by si měli zřizovat klienti, kteří nemají dostatečnou rezervu v případě výpadku příjmů. Pokud jste schopni zaplatit všechny své závazky alespoň po dobu 6 měsíců v případě ztráty zaměstnání nebo pracovní neschopnosti, tak pro vás toto pojištění není nutností. Vždy se seznamte s výlukami u tohoto typu pojištění.
Vyplatí se uzavírat pojištění u banky kde si beru úvěr/hypotéku?
Banky většinou nabízejí výhodnější podmínky úvěru, pokud si příslušné pojištění uzavřete v rámci hypotečního úvěru. Avšak většina těchto pojištění pro vás mohou být drahá nebo nevýhodná. Tuto problematiku je vhodné řešit individuálně, případné rozdíly společně propočítáme.
Jak propagujete moji nemovitost?

Na propagaci se většinou dohodneme během schůzky. Každou nemovitost vyfotí profesionální fotograf a objeví se na většině realitních webů s inzercí. Dále můžeme natočit propagační video, vytvořit webové stránky nemovitosti, zadat či zpracovat letákovou kampaň nemovitosti atd. Pro prodej vaší nemovitosti uděláme vše, co bude v našich silách.

Články na téma pojištění

Tuto sekci připravuji…

Zajímá vás víc?

Nejste si jisti, zda se do spolupráce s hypotečním poradcem pustit? Zkuste si také pročíst můj blog kde najdete mnoho tipů a užitečných rad.