Realitní služby

Stanislav Černý

S čím vám pomůžu?

Zprostředkování nákupu nemovitosti

Na realitním trhu jdou proti kupujícím dvě závažné skutečnosti. Nedostatečná nabídka nemovitostí a rostoucí ceny nemovitostí. Stává se, že jsou nemovitosti prodány ještě dříve, než se dostanou do oficiální inzerce. Proč? Realitní makléři a spolupracující specialisté navzájem sdílejí databáze klientů, kteří projevili zájem o nákup konkrétní nemovitosti. Jakmile se objeví vhodná nabídka, může být představena přednostně těm klientům, kteří již zájem o koupi projevili.

Realitní specialista zároveň věnuje více času inzertním databázím a prochází i méně známé inzertní portály. Tím vám může nabídnout nemovitosti, na které jste nemuseli narazit.

Kontrolujete inzerci každý den nebo dokonce několikrát denně? Já ano. Sdělte mi svou představu o koupi. Jakmile si nemovitost vyberete, pomohu vám sjednat výhodnou kupní cenu a zajistím veškerý právní servis včetně financování.

Zprostředkování prodeje nemovitosti

Prodej nemovitosti je náročný proces. Je třeba mu věnovat čas, investovat do propagace, zajistit profesionální prezentaci, mít znalosti o realitním trhu, orientovat se na finančních trzích a zvládnout úkony, které vyžaduje legislativa. Při spolupráci se zkušeným realitním makléřem máte zajištěn kompletní servis.

Postarám se o prezentaci nemovitosti, zajistím inzerci a propagaci prodeje. Poradím vám s nejproblematičtějším bodem prodeje, nastavením správné prodejní ceny. Z dlouholeté praxe vím, že při spolupráci s realitním makléřem se podaří oslovit mnohem větší počet zájemců, prodej je rychlý a často za vyšší cenu. Proč byste měli věnovat prodeji čas, když nemusíte? Veškeré služby realitního makléře jsou pro prodávající bezplatné. Kontaktujte mě. Přesvědčím vás o tom, že prodej nemovitosti je rychlý a příjemný proces.

Zprostředkování pronájmu nemovitosti

Jak vybrat spolehlivé nájemníky, kteří budou zodpovědně přistupovat ke svěřenému majetku a nebudou dlužni na nájemném? Nehledejte je sami. Vlastními silami oslovíte mnohem menší skupinu zájemců a bude se vám hůře vybírat. Obraťte se na realitního makléře. Ten zájemce o byt dostatečně prověří. Budou vám doporučeni jen ti zájemci o pronájem, kteří nemají záznam v registrech dlužníků, mají stabilní příjem a splňují vámi zadané požadavky. Realitní makléř má bohaté zkušenosti a při jednání nepodléhá emocím a nenechá se zaskočit. Pronájem bytu proběhne rychle, najdete spolehlivé nájemníky a celý proces bude precizně ošetřen ve smlouvě o pronájmu.

Analýza ceny nemovitosti

Klíčovým bodem úspěšného prodeje je správně stanovená kupní cena. Bohužel je třeba opustit myšlenku, že zkusíte inzerovat nemovitost za vysokou cenu a když se prodej nebude dařit, můžete nemovitost zlevnit. Takový postup vás bude stát mnoho možných zájemců a v budoucnu může prodej dokonce zcela znemožnit. Počáteční vysoká cena kupující odradí a ti později budou věnovat pozornost pouze aktuálním nemovitostem v inzerci. K nemovitosti, kterou si již jednou v inzerci prohlédli se zpravidla nebudou vracet. U nemovitostí bohužel sleva není příliš velkým lákadlem. Kupující ji často vnímají jako varovný signál, že s nemovitostí není něco v pořádku, když je v inzerci tak dlouhou dobu a nebylo možné ji prodat.

Příliš nízko stanovená cena zase vede k ušlému zisku. Sjednejte si schůzku a zpracuji pro vás detailní analýzu ceny nemovitosti. Na jejím základě prodáte nemovitost rychle a nepřipravíte se o možný zisk z prodeje.

Příprava nemovitosti na prodej

Chtěli byste z prodeje nemovitosti získat třeba o 10 % více? Nebo ještě zajímavější částku? Kontaktujte mě a poradím vám, jak připravit nemovitost k prodeji. Kdo nepodcení přípravu, může se těšit na rychlejší prodej a vyšší prodejní cenu. Někdy jsou nutné jen malé úpravy, jindy je třeba drobná investice. U některých nemovitostí pomůže atraktivní způsob prezentace a jinde je třeba přistoupit například ke změnám na zahradě. Vše se vám několikanásobně vrátí při prodeji nemovitosti. Nechte si poradit a nechte do nemovitosti nahlédnout oči odborníka. Upozorní vás na možná úskalí při prodeji a pomůže vám obléci nemovitost do atraktivního kabátu.

Propagace nemovitosti

I jednoduchá inzerce vám přivede pár zájemců. Ale můžete si dovolit čekat na prodej nemovitosti několik měsíců? Nebo třeba více než rok? Bohužel i to se stává s nedostatečnou propagací prodávané nemovitosti. Inzertní servery jsou plné konkurenčních nabídek a kupující stráví u vaší nabídky třeba jen méně než 1 vteřinu. V horším případě, ji ani neobjeví. Cílená propagace prodávané nemovitosti pomáhá s rychlým prodejem a láká k prohlídkám mnohem více zájemců. A více zájemců o koupi znamená vyšší prodejní cenu. Dohodněte si schůzku a představím vám možnosti propagace prodávané nemovitosti.

Kompletní právní servis

Vzájemnou dohodu je třeba stvrdit kupní nebo nájemní smlouvou a podniknout ostatní kroky (jednaní na katastru nemovitostí, dohodu o úhradě kupní ceny, úschovu peněžních prostředků aj. až po předání nemovitosti a přepis energií). Určitě nedoporučuji podcenit precizní přípravu smluvní dokumentace ve které ošetříte veškeré problematické body prodeje. Zde je záštita renomované právní kanceláře nutností. Pomohu vám s celým procesem, včetně vyhotovení smluvní dokumentace. Budu s vámi nejen do předání nemovitostí ale i poté.  

Poradenství v oblasti investování do nemovitostí

Nemovitosti jsou bezpečnou investicí a zároveň investicí ziskovou. Je možné profitovat každý měsíc na nájemném a zároveň vyčkat na vhodný moment opětovného prodeje. Ceny nemovitostí dlouhodobě rostou, nákup nemovitosti může být pojistkou na stáří nebo vkladem do budoucnosti vašich dětí.

Aktuálně jsou úrokové sazby u hypotečních úvěrů natolik nízké, že nepokrývají ani inflaci. Nákup nemovitostí je vhodnou (a ziskovou) investicí i v případě, kdy k financování použijete hypoteční úvěr. Poradím vám, jak vybrat investiční nemovitost, strategii zhodnocení vložených peněz i jaké financování zvolit, aby vám nákup přinesl zajímavé zhodnocení.  

Nejčastěji kladené otázky

Proč bychom měli využít služeb realitního makléře?
Většina z vás prodává nemovitost 1× až 2× za život. Prodej nemovitosti zahrnuje mnoho znalostí, dovedností a zkušeností. Kvalitní makléř dokáže díky svým zkušenostem určit nejlépe prodejní cenu, zvolit vhodnou strategii prodeje a dostat nemovitost do povědomí co nejvíce lidí. Díky všem těmto aspektům je schopen získat pro majitele nemovitosti více zájemců a často i vyšší prodejní cenu. Prodej nemovitosti také obsahuje mnoho právních úkonů a precizní zpracování dokumentace. Nechte komunikaci s úřady, bankami a zájemci na makléři. Makléř je vaším průvodcem při úspěšném a bezstarostném prodeji.
Co když se nemovitost neprodá?
Tato varianta se často nestává, avšak možné to je. Pokud se nemovitost neprodá, tak jdou všechny náklady (inzerce, podpora prodeje aj.) za realitní kanceláří a klientům není nic účtováno.
Kolik mě budou vaše služby stát?
Odměna se odvíjí od prodejní ceny nemovitosti. Na odměně se společně dohodneme na schůzce tak, aby byla pro obě strany výhodná. Díky precizní práci dokážeme zvýšit prodejní cenu a na odměnu si prakticky vyděláme. Vámi požadovaná prodejní cena nemovitosti zůstává obvykle zachována nebo se dokonce navyšuje.
Jak propagujete moji nemovitost?
Na propagaci se většinou dohodneme během schůzky. Každou nemovitost vyfotí profesionální fotograf a objeví se na většině inzertních realitních webů. Dále můžeme natočit propagační video, vytvořit webové stránky nemovitosti, vytvořit letákovou kampaň nemovitosti atd. Pro prodej vaší nemovitosti uděláme vše, co bude v našich silách.

Články na téma realitní služby

Tuto sekci připravuji…

Zajímá vás víc?

Nejste si jisti, zda se do spolupráce s hypotečním poradcem pustit? Zkuste si také pročíst můj blog kde najdete mnoho tipů a užitečných rad.