Hypotéka bez nemovitosti

Bře 23, 2021 | Hypotéky a úvěrové služby

Nejdříve peníze, potom nákup nemovitosti. Co je to pohotovostní úvěr?

Plánujete koupit nemovitost, pozemek či rekonstrukci? Pak využijte aktuální nízké úrokové sazby hypoték a sjednejte si pohotovostní úvěr. Ušetří vám peníze a získáte strategickou výhodu při nákupu nemovitosti. Rád vám výhody pohotovostního úvěru představím.

Vysoká poptávka po nemovitostech a malá nabídka

Jste v situaci, kdy chcete zakoupit byt, dům nebo pozemek? Pak jste si jistě povšimli skutečnosti, že jsou v současné době nejen vysoké ceny nemovitostí, ale je i omezená nabídka vhodných objektů. Není výjimkou, že mají objekty kupce ještě dříve, než jdou do oficiální inzerce nebo že je na jeden objekt pět a více seriózních zájemců.

Co to znamená pro kupující? Nemají prostor nejen na dlouhé zvažování koupě, ale zkracuje se jim i čas na následné vyřízení financování.

Prodávající dávají vždy přednost těm, kteří mají připraveny peníze v hotovosti (nebo alespoň jejich část).

Ze zkušeností na realitním trhu vám mohu potvrdit, že kupujících, kteří mají připravenou hotovost není málo.

Pohotovostní úvěr zajistí hotovost

Už jste slyšeli o pohotovostním úvěru? Jedná se o hypoteční úvěr, který má téměř všechny parametry stejné až na jednu drobnost. Není zastaven nemovitým majetkem. A to do té doby, dokud nemovitost nevyberete.

Uzavíráte běžnou úvěrovou smlouvu, ale ručení doložíte později. U některých bank máte možnost doložit ručení do roka, někde je to i více než 2 roky.

 

Proč si vzít pohotovostní úvěr:

 1. Využijete aktuálních nízkých úrokových sazeb.
 2. Máte jistotu, že vám bude úvěr schválen.
 3. Doklad o příjmech předáváte při vyřízení úvěru (ne při čerpání).
 4. Zajistíte si výši splátky a fixaci.
 5. Máte připraveny okamžitě peníze na uhrazení kupní ceny nemovitosti.

Kontaktujte mě a rád vám zpracuji nezávaznou kalkulaci pohotovostního úvěru.

Rozdíl mezi limitem hypotéky a pohotovostním úvěrem

Řada klientů nepovažuje pohotovostní úvěr za nutný, pokud mají v bance takzvanou předschválenou výši hypotéky. Pozor však na to, že se jedná pouze o automatický propočet, který provádí bankovní systém na základě pohybů na účtu. Jakmile klient začne o hypotečním úvěru jednat, může se dostat do situace:

 • Nesplní bonitu (jeho příjmy banka neakceptuje).
 • Nemovitost (zástava) je oceněna na nižší částku.
 • Neprojde přes registr dlužníků (například měl v minulosti přečerpaný kontokorent o 10 Kč).

Tyto situace znám z praxe a velkou komplikací je nejen to, že klienti přijdou o vysněnou a po dlouhých měsících hledání vybranou nemovitost, ale i to, že jim propadne složená záloha u realitní kanceláře. A ta bývá obvykle vyšší než 100 tisíc korun.

Pohotovostní úvěr vám automaticky dává výhodu při koupi, prodávající vás upřednostní. Zároveň je pohotovostní úvěr jistotou v situaci, kdy v současné chvíli můžete doložit odpovídající výši příjmů, ale v budoucnu by mohlo dojít ke změnám (manželka na mateřské dovolené).

  Klienti, kteří měli připravenou hotovost nebo pohotovostní úvěr často dostali přednost před ostatními klienty.

  Jak sjednat pohotovostní úvěr

  Pro sjednání pohotovostního úvěru mě kontaktujte a představím vám nabídky jednotlivých bank.

  Konkrétní proces schvalování hypotéky je stejný, jako u běžných hypoték. Po podpisu úvěrové smlouvy vám běží lhůta na čerpání hypotéky. Ta je různě dlouhá, u některých subjektů je možné ji i prodloužit. S konkrétními podmínkami vás na osobní schůzce seznámím.

  U pohotovostního úvěru musíte počítat s 10 až 20 % vlastních prostředků z požadovaného úvěrového rámce. (Banka financuje 90 nebo 80 % odhadní ceny nemovitosti). Protože neznáte skutečnou budoucí kupní cenu, je vhodné počítat s určitou rezervou a zároveň si zjistit poplatky za nedočerpání úvěru do plné výše (pokud byste koupili nemovitost levněji).

   Pohotovostní úvěr je možné využít i pro financování investiční nemovitosti, nemovitosti k dalšímu pronájmu.

   Hypotéka naopak

   Začít s vyřizováním hypotečního úvěru po podpisu kupní smlouvy je riskantní a připravíte se o dlouhé týdny. Mezitím může prodávající upřednostnit kupující s připravenou hotovostí.

   Rád vás provedu procesem získání pohotovostního úvěru a zodpovím vaše dotazy.

   Mohlo by vás také zajímat…

   Proč využít služeb hypotečního poradce?

   Proč využít služeb hypotečního poradce?

   S hypotečním specialistou je cesta k bydlení rychlejší a levnější Hypoteční specialista je váš zástupce při jednání o výhodném hypotečním úvěru. S hypotečním specialistou získáte nižší úrokovou sazbu, slevu na poplatcích a ušetříte desítky hodin nepříjemného jednání...

   číst více